MŠ Vícov
Vícov
27.11. 2023 - JEDNODENNÍ VÝSTRAŽNÁ STÁVKA - PROVOZ MŠ PŘERUŠEN

Onemocnění dětí

Z DŮVODU ČASTÝCH STÍŽNOSTÍ NA ZDRAVOTNÍ STAV DĚTÍ V MŠ, VÁS ŽÁDÁME ABYSTE NEPODCEŇOVALI STAV SVÉHO DÍTĚTE (RÝMA, KAŠEL)

ZVLÁŠTĚ VZHLEDEM K SITUACI COVID 19!!!

POVINNOST ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ JE PŘEDÁVAT DÍTĚ DO MŠ ZDRAVÉ, JAK VYPLÝVÁ ZE ŠKOLNÍHO ŘÁDU  2023/2024 (VYVĚŠEN NA NÁSTĚNCE PO CELÝ ROK)

Rodiče předávají dítě do MŠ zdravé. Do MŠ nebude přijato dítě, které jeví zřejmé známky přenosné nemoci!

onemocnění dětí

• Vyskytne-li se u dítěte infekční onemocnění, rodiče tuto skutečnost neprodleně ohlásí MŠ.
  • Při příznacích onemocnění dítěte v době pobytu v MŠ (teplota, zvracení , průjmy, bolesti břicha) jsou rodiče telefonicky informováni a vyzváni k zajištění další zdravotní péče o dítě.
  • Vše je podle školského zákona § 29 odst. 2, kdy školy a školská zařízení zajišťují bezpečnost a ochranu zdraví dětí, žáků a studentů při vzdělávání a s ním souvisejících činnostech. Toto ustanovení zahrnuje i povinnost chránit děti v MŠ před kontaktem s dítětem, které trpí přenosnou nemocí.
  • S touto povinností školy koresponduje zejména povinnost zákonného zástupce dítěte zajistit, aby dítě docházelo do školy řádně, přičemž jako součást požadavku řádné docházky je třeba chápat i odpovídající zdravotní stav.

Z výše uvedeného lze odvodit, že na straně MŠ je dáno právo odmítnout sem zařazené dítě, pokud jeví zřejmé známky přenosné nemoci, a že na straně zákonného zástupce existuje povinnost dítě v tomto stavu do MŠ nedávat.

Naše MŠ

Vybavení učebny a výdejny

Když ještě v listopadu hřmívá, úrodný rok nato bývá.

Když na Ondřeje sněží, sníh dlouho poleží.

dnes, čtvrtek 30. 11. 2023
mírné sněžení -1 °C -5 °C
pátek 1. 12. sněžení 0/-6 °C
sobota 2. 12. déšť se sněhem 1/-2 °C
neděle 3. 12. déšť se sněhem 1/1 °C

„Kolik lásky dostaneme v dětství, tolik lásky si s sebou neseme celý život.“

Mohlo by Vás zajímat