MŠ Vícov

nase-ms/zapis-2024-2025/

13.5. 2024 - 9.00 - 15:00

Základní informace

Motto naší MŠ:  KOLIK LÁSKY DOSTANEMElogo V DĚTSTVÍ, TOLIK LÁSKY SI S SEBOU NESEME CELÝ ŽIVOT

Naše MŠ se nachází v obci Vícov, která leží v úpatí Drahanské vrchoviny. Stojí v zástavbě středu obce. Je jednotřídní MŠ svůj provoz slavnostně zahájila v prosinci 1980 s kapacitou 24 dětí. Z důvodu velkého snížení počtu dětí byl provoz MŠ přerušen a škola musela být uzavřena. Obec ji i nadále udržovala v provozuschopném stavu.

V následujících letech vzrostl zájem mladých rodin o bytovou výstavbu, došlo k nárůstu počtu dětí a tím i k myšlence opět obnovit provoz MŠ. Vše se podařilo díky obětavému úsilí obecního zastupitelstva v čele s paní starostkou Janou Rozsívalovou v roce 2006. V budově bylo rekonstruováno vytápění, položeny nové podlahy linoleem, osazená nová plastová okna a nainstalováno zářivkové osvětlení. Budova je přízemní, částečně podsklepená.

Nyní MŠ navštěvuje až 28 dětí z obce Vícov, okolních vesnic a z okresního města Prostějov.

Třída MŠ, je v rámci možností prostorná a slunná, působí veselým dojmem. Okna jsou opatřena roletami a hlukově izolována.

Ve školním roce 2013/2014 se nám ve spolupráci s obcí podařilo zrenovovat dětskou šatnu a na konci prázdnin vybavit novým nábytkem třídu včetně šaten. Dětské stolečky, jsou ve dvou velikostech a jsou od sebe odlišeny a odpovídají velikosti dětí. Vybavení hračkami, pomůckami, materiály a doplňky je v rámci možností dostačující. V roce 2015/2016 proběhla rekonstrukce koupelny. Téhož roku bylo vybudováno dětské hřiště z dotací EU. Podle finančních možností je vybavení dokupováno a obnovováno.V letech 2020 - 2022  došlo k dalším interiérovým úpravám - výměna stávajících dvěří v MŠ a rekonstrukce výdejny.

Podle finančních možností je mateřská škola obnovávana, vybavení dokupováno - s využitím dotačních titulů jsme mohli zakoupit interatkivní tabuli a modernizovat tak výuku.

Naše MŠ má k dispozici velkou zahradu a školní dvůr, který svým vybavením poskytuje dětem zázemí pro realizaci četných aktivit při pobytu venku, např. pískoviště, kládová houpačka, prolézačky, houpadla, dřevěný domeček se skluzavkou. Tyto hrací sestavy jsou vyrobeny ze dřeva.

Všechny vnitřní i venkovní prostory MŠ splňují bezpečností i hygienické normy dle platných předpisů týkajících se čistoty, teploty, vlhkosti vzduchu, osvětlení a hlučnosti.

MŠ má dobrou dopravní dostupnost. Dojíždějí jsem děti z okolních vesnic, dokonce i z okresního města Prostějov. Autobusová doprava pokrývá provozní dobu MŠ.

Naše MŠ

Vybavení učebny a výdejny

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři.

dnes, středa 24. 4. 2024
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 11/2 °C

„Kolik lásky dostaneme v dětství, tolik lásky si s sebou neseme celý život.“